דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - אבחון חדש - איזה סוג אני

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

הדרך לאיזון מתחילה כאן!

אבחון חדש - איזה סוג אני

איזה סוג אני?

כאשר אנשים מדברים על סוכרת הם תמיד מתחילים מהו סוג הסוכרת. אך לצערנו הם לא תמיד מסבירים מה ההבדלים בין הסוגים. אז חשבנו שזה מקום והזדמנות טובה לעשות קצת סדר בין שני הסוגים העיקריים.

סוכרת סוג 1

לרוב מתפתחת אצל ילדים ובני נוער אך לא רק. בין 5 ל10% מהסוכרתיים יש סוכרת סוג 1. סוכרת סוג 1 משמעה שהלבלב אינו מייצר את האינסולין הנחוץ לסייע לגוף להפיכת הסוכר לאנרגיה. זאת הסיבה מדוע אנשים עם סוכת סוג 1 חייבים להזריק אינסולין או להשתמש במשאבת אינסולין.

Doctor7 500x189

סוכרת סוג 2

מיוחסת לאחוז הגדול ביותר מקרב הסוכרתיים. סוכרת סוג 2 עשויה להופיע כאשר הלבלב מייצר אינסולין אך לא מספיק או כאשר הגוף מתנגד לאינסולין ודוחה אותו. האינסולין הינו המפתח להכנסץ הסוכר לתאים בו הוא הופך לאנרגיה. בסוכרת סוג 2 מחסור באינסולין מונע את מעבר הסוכר לתאים ומכאן רמות הסוכר במחזור הדם נשארות גבוהות. אנשים הנמצאים ברמת סיכון לפתח סוכרת הם לרוב מבוגרים, אלו הסובלים ממשקל עודף, מחסור בפעילות גופנית, קרוב משפחה עם סוכרת או השתייכות למגדר מסוים שבמחקרים יודעים לומר שהשכיחות בו גבוהה. כיום הטיפול באינסולין בסוכרת סוג 2 הפך להיות נפוץ כמו גם השימוש במשאבת אינסולין.

2 סוגים – אותם סיבוכים

לא משנה מהו סוג הסוכרת, בסופו של יום הסיכונים והסיבוכים דומים בין אם בטווח הקצר או הארוך. גם אם הטיפול שונה כל אחד ואחת צריכים לדעת על הסכנות הקשורות בפגיעה בכלי דם, בעיות עצביות, פגיעה בעיניים ועוד
מעקב יומי אחר הסוכרת המלווה בניטור רמות הסוכר הוא המפתח להצלחה. בסופו של דבר הסיבוכים אפשריים אך הם לא מחויבי המציאות. הכול תלוי בכם!

 

לכתבה הבאה בסדרה >