דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - ניהול ואיזון הסוכרת

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

הדרך לאיזון מתחילה כאן!

ניהול ואיזון הסוכרת

עוד בסדרת - אבחון חדש

אבחון חדש

איזה סוג אני

ניהול ואיזון הסוכרת

לדעת יותר על הסוכרת

הטכנולוגייה, פתרון אפשרי?

ניהול ואיזון הסוכרת

כאשר מדברים על סיבוכים בטווח הקצר, היפוגליקמיה והיפוגליקמיה יהיו תמיד בראש הרשימה. אבל מה הכוונה בדיוק? האם בכלל אפשר להימנע מהם?

היפר, משמעו שיש יותר מדי ממשהו, מכאן היפרגליקמיה – רמות סכור גבוהות בדם.

היפו, מגיע מהמילה היוונית למתחת, אבל קל יותר לזכור שהיפו זה נמוך. היפוגליקמיה – רמות סוכר נמוכות בדם.

Walk5 500x189

היפרגליקמיה – רמות סוכר גבוהות בדם

במידה ותהיה עלייה ברמות הסוכר, יכול להיות שתחושו בתסמינים כמו בתקופת טרום האבחון, תכיפות במתן שתן וצמאון. רמות הסוכר הגבוהות עשויות לקרות עקב אכילת כמות גדולה של מזון, מחסור בפעילות גופנית, לחץ וגם מחלה.
הפתרון: אל תנחשו את הסיבה או הבעיה, בצעו בדיקת סוכר. במידה ורמות הסוכר מעל 240mg/dl בדקו להמצאות קטונים (בבית המרקחת ניתן לרכוש סטיקים מיוחדים). במידה ושי נוכחות קטונים אל תבצעו פעילות גופנית והתייעצו עם הצוות הרפואי להמשך טיפול.

היפוגליקמיה – רמות סוכר נמוכות בדם

ידוע גם כהיפו. היפוגליקמיה משמעו שרמות הסוכר נמצאות מתחת ל 70mg/dl. ישנם מצבים שהצוות הרפואי יגדיר לך טווח שונה. סביר להניח שתרגישו כאשר הגוף נמצא בהיפו וסימנים עשויים להיות, חולשה, סחרחורת, זיעה, לחץ ובלבול. במידה ולא נטפל בהיפוגליקמיה, המצב יכול להחמיר עד אובדן הכרה ופרכוסים, לכן אל תתעלמו מאותות האזהרה שנותן לנו הגוף, בכל אופן מומלץ לוודא את ההיפו עם בדיקת סוכר.
החזיקו פחמימה מהירה ברכב, במשרד, בתיק, ליד המיטה. הצוותים הרפואיים ממליצים על כלל ה15-15: נטילת 15 גרם פחמימה ובדיקת סוכר לאחר 15 דקות. עד אשר רמות הסוכר עולות. גם לסוכר מהיר לוקח זמן להשפיע על גופנו. לכן המנעו מאכילת יתר של מוצרי מזון שעשויים להוביל להיפוגליקמיה.

 

לכתבה הבאה בסדרה >