דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - טיפים לבדיקת סוכר נכונה

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

הדרך לאיזון מתחילה כאן!

טיפים לבדיקת סוכר נכונה

5 טיפים לבדיקת סוכר עדינה

דקירת האצבע לבדיקת הסוכר הינה פעולה שכיחה ויום יומית. במחקר שנערך לאחרונה נמצא כי כ-35% טענו שהכאב המתלווה לדקירה מונע מהם לבצע בדיקות בצורה תכופה.
אחד מהגורמים לכאב מוגבר במהלך ביצוע הבדיקה הינו שימוש לא נכון בדוקרן. שימוש נכון בדוקרן Accu-Chek יסייע לך בהפחתת הכאב עד למינימום. תוכל לבדוק ביותר נוחות עם חמשת הטיפים הבאים:

tip1וודא שהידיים נקיות ויבשות

tip2בצע את הדקירה בצד האצבע ולא במרכז הכרית

tip3הקפד שהעור יהיה מתוח וזאת על ידי הצמדת הדוקרן

tip4כוון דרגת חדירה נמוכה על מנת למזער את הכאב

tip5עסה את האצבע טרם הדקירה והקפד להחליף בין האצבעות

בנוסף, תוכל לבדוק גם באתרים חלופיים ולא רק באצבע. אם אתה והצוות הרפואי מסכימים שיש רצון לבצע לא רק באצבע והבדיקה מתאימה לך תוכל להפחית עוד מהכאב אם תבצע בדיקה בכף היד ולא רק בקצות האצבעות.

הקפד להחליף את המחטים בתכיפות, המחט מאוד דקה ועדינה ונשחקת בקלות. שימוש תכוף יגרום לכאב מיותר.
שימוש בטכנולגיה שמפחיתה את כאב הדקירה תסייע לך רבות מפחד בדיקות סוכר תכופות. הדוקרנים של Accu-Chek כדוגמת מולטיקליקס וסופטקליקס משתמשים בטכנולוגייה ייוחדית להפחתת הכאב הנקראת Clixmotion. טכנולוגיית ה- Clixmotion משתמשת בעיקרון התנועה הדו- כיוונית של המחט. דהיינו, הן התנועה הקדמית והן התנועה האחורית של המחט נשלטות במדויק וללא ויברציות או תנודות. תנועה מיוחדת זו היא המפתח לביצוע דגימות דם עדינות, ודקירות כמעט ללא כאב.
באמצעות 11 דרגות החדירה של מחט הדוקרן , תוכל לכוון את עומק המחט על מנת להתאים לסוג העור שלך, ולאסוף בדיוק את כמות הדם הנדרשת לביצוע בדיקה מדויקת.

אזורי בדיקה חלופיים בגוף

מדי הסוכר מאפשרים לך להשתמש בדגימות דם שנלקחו מאזורים אחרים בגוף, כגון כף היד, הזרוע, האמה, הירך או השוק. בדיקה מאזורים חלופיים אינה תמיד המצב האידיאלי. דם בקצות האצבעות מציג שינויים ברמת הסוכר בדם במהירות, בעוד דם מאזורים אחרים עלול שלא להציג שינויים כאלה, וכך יתכן שהמדידה לא תהיה נכונה. 1 על כן, התייעץ עם הרופא לפני השימוש באזורים חלופיים בגופך.

במידה והצוות הרפואי מאשר, ניתן לבצע בדיקת סוכר בזרוע, כרית כף היד, אמה, ירך ובשוק האחורית. הסיבה העיקרית היא שהכאב יורגש שם פחות ומתוך תקווה שהמטופל יבדוק מספר רב יותר של פעמים וישיג שליטה טובה יותר על רמות הסוכר.

האם בדיקה במקומות חלופיים טובה לכל אחד?
(AST – (alternate site testing (הקיצור המוכר באנגלית).בדיקה במקומות חלופיים ככלל טובה לאנשים אשר רמת תנודתיות הסוכר אצלם נמוכה ולא נצפית תנודתיות ברמות הסוכר. במידה וכך הדבר, התייעץ עם הצוות הרפואי לאפשרות הבדיקה שם.
ההמלצה לבדיקה במקומות הינה כאשר רמת הסוכר יציבה וכאשר הבדיקות נעשות לפני הארוחה, אחרי צום ולפני שינה.

ast

מתי לא מומלץ לבדוק במקומות חלופיים?

בדיקה במקומות חלופיים אינה מומלצת כלל כאשר רמת הסוכר עולה או יורדת בצורה קיצונית. מחקרים מראים, כי מכיוון שיש מיעוט נימים באזורים אלו יכול להיות עיכוב של 15עד 30 דקות לעומת בדיקה באצבע!
אם אתה מרגיש שרמת הסוכר יורדת ואתה בדרך להיפו, אתה מבין לוודאי את משמעות העיכוב של 15 דקות.
לסיכום – מומלץ לא לבצע בדיקה במקומות חלופיים בזמנים של:

• לאחר הארוחה
• לאחר אימון
• בזמן מחלה
• במידה ואתה חושב שרמת הסוכר נמוכה

בדיקה נכונה במקומות חלופיים

מומלץ לעיין בעלון היצרן של הדוקרן שלך ולקבל את המידע המהימן. לדוקרן אקו-צ'ק (Accu-Chek) ישנו מכסה מיוחד שקוף שמחליף את הרגיל.
נסה מספר מקומות עד שתרגיש את האחד שבו נוח לך לבדוק.
הקפד לעסות את האזור לפני הדקירה.
לאחר בחירת מקום נוח לבדיקה, הקפד לבדוק בעיקר במקום זה.

לסיום, אם אינך מרגיש בטוח עם תוצאת הבדיקה, בצע בדיקה נוספת באצבע. זהו עדיין המקום המומלץ והטוב ביותר לבצע בו בדיקת סוכר. 

 

לרכישת דוקרן Accu-Chek לחצו כאן!

לכתבה הבאה בסדרה >