דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - סוכרת סוג 2

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

סוכרת סוג 2

נכתב ע"י: System | שישי, 24 אוקטובר 2014
עודכן לאחרונה: שישי, 24 אוקטובר 2014

שם נוסף לסוכרת מסוג 2 הינו סוכרת מבוגרים. המחלה מתאפיינת בעלייה חדה של רמות הסוכר בדם, עלייה זו הינה תוצאה של התנגדות רקמות הגוף לאינסולין - הורמון שתפקידו להעביר את הסוכר לתאים, לספק להם אנרגיה זמינה ולשמור על רמות הסוכר בדם.

במצב של סוכרת מסוג 2, הגוף מפריש את האינסולין הדרוש אך הרקמות אינן מגיבות באופן תקין ולא מכניסות את הסוכר אל תאי הגוף.

טיפול בסוכרת סוג 2

הגורמים המשמעותיים אשר עשויים להשפיע על המחלה והתפתחותה הינם אורח חיים והשמנה. רבים מחולי סוכרת סוג 2 יכולים לאזן ואפילו למנוע את מחלתם באמצעות שינוי אורח החיים. איזון המחלה יסייע להם להימנע מטיפול תרופתי ואף שימוש אינסולין (דבר אשר יחסוך שימוש במכשירים לסוכרת, כגון : משאבות אינסולין, מדי סוכר וכו')

קיום אורח חיים בריא כולל את התחומים הבאים:

1. שמירה על משקל תקין – חולים רבים צריכים להפחית ממשקלם ולהגיע למשקל תקין. הוכח כי הפחתה של 10% - 5% תסיע לשיפור רב ברמות הסוכר בדם, לחץ הדם ועוד.

2. ביצוע פעילות גופנית – ביצוע פעילות גופנית באופן שגרתי יסייע לירידה במשקל ויגרום לגוף לנצל את האינסולין טוב יותר ולשפר את יכולת הגוף לאזן את רמות הסוכר. רצוי לבצע פעילות אירובית ברמה בינונית (אין לבצע פעילות מאומצת מידי) לפחות 4 פעמים בשבוע כאשר כל אימון נמשך כ - 40- 60 דקות. דוגמאות לפעילות המומלצת הינן הליכה או אופניים.
דגשים חשובים: במידה ורמת הסוכר בדם נמוכה מ - - mg/dl 100 אין לבצע פעילות גופנית שכן רמות הסוכר עלולות לרדת והסוכרתי עלול להגיע למצב של היפוגליקמיה אשר עשויה לגרום לאיבוד ההכרה. כמו כן, אין לבצע פעילות גופנית במידה ורמת הסוכר גבוהה מ- mg/dl 250 שכן הפעילות עלולה לגרום להיווצרות חומצה בגוף. חומצה זו עלולה לגרום לשינויים קיצוניים ברמות הסוכר בדם, לאובדן הכרה ואפילו למוות.

3. טיפול תרופתי – באמצעות טיפול תרופתי יהיה ניתן להפחית את רמות הסוכר בדם. חשוב להשתמש בתרופות יעילות אשר אינן גורמות לתופעות לוואי רבות ואינן גורמות להיפוגליקמיה (ירידה קיצונית ברמות הסוכר בדם). כמו כן, יש לצרוך תרופות שאינן משמינות.

חולי סוכרת סוג 2 אשר מקפידים על קיום אורח חיים בריא ושומרים על משקל תקין, יסייעו לאיזון רמות הסוכר בדם ואפילו יוכלו למנוע את המחלה.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(1 הצבעות)
3748 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input