דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - לשמור על הבהונות

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

לשמור על הבהונות

נכתב ע"י: עופר סגלי | שבת, 08 נובמבר 2014
עודכן לאחרונה: ראשון, 05 יולי 2015

הן לוקחות אותנו לרקוד, מאפשרות לנו לרוץ, לדווש באופניים וללחוץ על הבלמים. אפשר לומר שלכפות הרגליים ישנו תפקיד מאוד חשוב בשמירה על האושר והעצמאות. שני דברים הן מבקשות שמירה ומניעה והן יתגמלו אתכם בהתאם.

כמובן כשמדברים על סוכרת הטיפול בכף הרגל דורש תשומת לב רבה וגם יומית.

למה? לחלק זה נענה לכם בכתבה הבאה, אך אם אתם חדשים בכל הנושא של ניהול הסוכרת, בעצם גם אם הסוכרת כבר נמצאת שנים אנחנו ממליצים לכם לקרוא את ההמשך.
בטח כבר שמעתם שסוכרת וכף רגל הולכים יד ביד, נגדיל ונאמר שכף רגל סוכרתית היא הסיבוך השכיח ביותר של הסוכרת.

toes 800

אין זה אומר שבעיות לא הפיכות אבל חשוב לדעת בעיקר כדי למנוע. אך מה גורם לבעיות להופיע? מדוע דווקא בכפות הרגליים? הכול מסתכם בשלוש קטגוריות אך הן כולן מונעות מסיבה מרכזית אחת – רמות סוכר גבוהות בדם.

1. בעיות עצביות או נוירופאתיה: רמות סוכר גבוהות בדם פוגעות בעצבים מה שעשוי להוביל לחוסר תחושת כאב ואיבוד תחושת חום או קור. פגיעה בעצב מרגישה כמו כוויה או אף חמור מכך, תחושה של דריכה על נעצים או מחטים. הבעיה העיקרית כאן שגם אם תחתכו פשוט לא תרגישו.

2. פגיעה במחזור הדם: פגיעה בכלי הדם הקטנים המובילים לכף הרגל יוביל לזרימה איטית של מחזור הדם ופגיעה ביכול הגוף להחלים. אם פעם היה לכם פצע קטן שהחלים ברגע, עם הסוכרת זה עשוי להגיע לכיב שלא מחלים.

3 זיהום: יובש, עיבוי עור או פצעים לא מטופלים עשויים להזדהם. תוסיפו לכך חוזר תחושה בעקבות פגיעה עצבית ונגיע למצב חירום רפואי. אם שמעם על סוכרתי שהיה צריך לעבור קטיעה סביר להניח שמכאן זה התחיל.

ישנם דברים נוספים שצריך לתת עליהם את הדעת, צמיחת ציפורניים וקיצוץ נכון, הקפדה על ייבוש הרגליים לאחר רחצה ומבט יומי בכף הרגל לחפש יובש או תחילת פצע.

שמרו על כף הרגל והימנעו מהגעה למצב של כף רגל סוכרתית, כך תוכלו להפחית ואף למזער משמעותית את הסיכונים לסיבוכים, מה צריך? בסך הכול להביט בכף רגל מדי יום – זה הכול.

 

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(1 הצבעות)
11513 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input