דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - רמות סוכר בדם

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

רמות סוכר בדם

נכתב ע"י: System | רביעי, 08 אוקטובר 2014
עודכן לאחרונה: רביעי, 30 נובמבר -0001

מרבית החולים בסוכרת סובלים מרמות סוכר גבוהות יותר מהרמות התקינות, אחרים סובלים מרמות סוכר נמוכות מידי. בכדי למנוע סיבוכים ופגיעה במערכות שונות בגוף יש לטפל במחלה בהתאם ולהפוך את הטיפול לחלק בלתי נפרד משגרת החיים. חלק מהותי מהטיפול עבור החולים אשר מטופלים באינסולין הינו ניטור רמות סוכר בדם. הטיפול מתבצע באמצעות מד סוכר (גלוקומטר). חולים אשר אינם מטופלים באמצעות אינסולין יכולים להסתפק בבדיקות דם בקופת החולים (לאחר צום).

איזון רמות סוכר בדם יכול להתבצע גם באמצעות משאבות אינסולין. משאבות האינסולין מחקות את פעילותם של תאי הבטא בלבלב (תאים אלו מפרישים אינסולין). המשאבה מחדירה את הורמון האינסולין לתאי הגוף ומאפשרת לגלוקוז להיכנס לתאים. באמצעות המשאבה יכול חולה לשלוט בכמויות האינסולין אשר נכנסות לגוף ולשפר את אורח חייו. ניתן להשיג מכשיר חכם ביותר אשר משלב בין גלוקומטר ובין משאבות אינסולין מהחברה שלנו – דין דיאגנוסטיקה. המכשיר מספק אינסולין באופן רציף, מאזן רמות סוכר בדם, מאפשר תקשורת בין מד הסוכר ומשאבת האינסולין ומגיע עם מסך צבעוני ויומן אלקטרוני למעקב.

מדוע חשוב לעקוב אחר רמות הסוכר בדם ?

חולי סוכרת חייבים לבצע מעקב אחר רמות הסוכר בדם. באמצעות המעקב אשר מתבצע בעזרת מד סוכר, משאבות אינסולין ועוד, ניתן לקבל אינפורמציה אודות הטיפול ולהבין האם הוא יעיל או שצריך לטפל במחלה בדרכים אחרות. במידה והתוצאות חיוביות עשוי המטופל להפחית את המינונים.

כאשר מדובר על השלבים הראשונים של מחלת סוכרת מסוג 2, כולל הטיפול ביצוע פעילות גופנית ואכילה נכונה ובריאה. במצב זה חשוב לגשת אל קופת החולים מידי מספר חודשים ולבצע בדיקת רמות סוכר בדם. תוצאות הבדיקה ישפיעו על המשך הטיפול - במידה והתזונה והספורט משפרים את המצב – לא יתבצעו שינויים ובמידה ואין שיפור, יאלץ החולה להשתמש בתרופות.

חולי סכרת אשר נמצאים באשפוז חייבים להיבדק כל מספר שעות באמצעות מד סוכר. בצורה זו יהיה ניתן להגיב בהתאם למצב ולמנוע בעיות מסוכנות כגון – היפוגליקמיה (מצב בו רמת הסוכר בדם נמוכה מהרמה התקינה באופן קיצוני) או היפרגליקמיה (מצב בו רמות הסוכר בדם גבוהות מהרמה התקינה) אשר נובעות מחוסר איזון ברמות הגלוקוז בדם.

בדיקת רמות סוכר בדם בקרב חולי סוכרת נעורים וחולי סוכרת מסוג 2

במצב של סוכרת נעורים רצוי לבדוק את רמות הסוכר בדם לפחות כ- 3 פעמים ביום. רצוי לבדוק את רמות הסוכר לפני השינה, כאשר קמים בבוקר, לאחר ביצוע פעילות גופנית ולפני ואחרי ארוחות. במצב של סוכרת סוג 2 ניתן לבצע בדיקה תקופתית בקופת החולים. במידה והחולה משתמש באינסולין, רצוי לבצע את הבדיקה לפני הארוחות, בצורה זו יהיה ניתן לעקוב אחר רמות הסוכר בדם ולהזריק אינסולין בהתאם לצורך. ואחרי ארוחות. במצב של סוכרת סוג 2 ניתן לבצע בדיקה תקופתית בקופת החולים. במידה והחולה משתמש באינסולין, רצוי לבצע את הבדיקה לפני הארוחות, בצורה זו יהיה ניתן לעקוב אחר רמות הסוכר בדם ולהזריק אינסולין בהתאם לצורך.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(4 הצבעות)
13561 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input