דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - הפחדים הסודיים שלי

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

הפחדים הסודיים שלי

נכתב ע"י: עופר סגלי | שני, 01 דצמבר 2014
עודכן לאחרונה: שני, 01 דצמבר 2014

מקנן בי הפחד שיהיה לי אירוע במקום ציבורי וכולם יסתכלו עליי במבט חסר אונים ויצקצקו, "למה הנרקומן הזה מסתובב כאן בין הילדים" או יחשבו שאני אלכוהוליסט ויתרחקו מבלי לעזור לי.

אני פוחד. שלבסוף שכבר יקראו למישהו זאת תהיה המשטרה והם יזמינו את האמבולנס, וכאשר יבוא הצוות יניחו אותי באלונקה עד שאני אאבד ההכרה כי יחשבו שלקחתי מנת יתר.

אני פוחד שאם במידה והאלונקה תחצה את דלתות חדר המיון, אני אאלץ להעביר את השליטה במחלה לצוות הרפואי ומעתה הם יהיו אחראים עליי, ואחרי שנים רבות של טיפול אישי ודאגה לכל מזון שנכנס לגופי פתאום מישהו אחר ייקח עליי שליטה. האם הוא יעניק לי טפול נכון וימנע ממני לי לדפוק בדלתות המוות?

אני פוחד שיום אחד אני אתעורר והכליות שלי יפסיקו לעבוד, ולמחרת אני כבר אהיה בדיאליזה. תודה לאל אני גר בישראל, מדינה מפותחת עם שירותי בריאות מתקדמים, אבל המחשבה שמישהו אחר צריך למות כדי שחיי ינצלו לא מרפה.

אני פוחד שלהוריי יום אחד פשוט יימאס, השגרה היומית של בדיקות הסוכר, הזרקות האינסולין, אוכל, בדיקת כף רגל, בדיקת עיניים וביקורים תכופים אצל הרופא. אני פוחד שיום אחד הם יארזו חפצים וילכו.

אני פוחד שיום אחד אתעוור.

אני פוחד שהציבור הישראלי לא יבין שיש הבדל מהותי בין סוכרת סוג 1 לסוכרת סוג 2, אני פוחד שהם יסתכלו עליי כנטל על מערכת הבריאות.

אני פוחד שאני אעביר את הסוכרת לילדיי ואף לנכדיי, המדענים לא סגורים על זה עדיין אבל אני פוחד שיש קשר.

אני פוחד שיום אחד המדענים ימצאו תרופה, אך היא תהיה כל כך יקרה שרק ילדים ומאובחנים חדשים יזכו לקבלה וישאירו אותנו המבוגרים שחיים עם המחלה עשרות שנים בפינה הקרה.

היי, אני ירון ויש לי סוכרת כבר 10 שנים.

אבל לצערי, אנחנו חיים בתקופה שבה הציבור ניזון מהתרגשויות רגעיות, המדיה הסובבת אותנו מתרגשת יותר מהאח הגדול או הכוכב הבא וכולנו בורחים במקום להתמודד עם המציאות. כאשר אני יושב וכותב כאן את המילים, אני אחד מ50,000 סוכרתיים סוג 1 שחיים בישראל ולמעלה מ30 מיליון בעולם.

אל תתנו לבורות לנצח.

אני חי בתקווה. אבל גם חי בפחד.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(3 הצבעות)
12333 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input