דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - קדימה, מתחילים

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

קדימה, מתחילים

נכתב ע"י: כפיר טהרי | ראשון, 18 אוקטובר 2015
עודכן לאחרונה: ראשון, 18 אוקטובר 2015

"כולם מדברים על פעילות גופנית וסוכרת"

"אך בתכל'ס, אולי הגיע הזמן להתחיל גם לעשות במקום רק להגיד, בקרוב.."


אני זוכר את היום כאילו היה אתמול. אמנם אני לא זוכר את התאריך ובטח גם לא את השעה, אך דבר אחד אני זוכר. זה קרה בגיל 17, הייתי צעיר, כך באמצע החיים, בחור צעיר בתיכון שמקבל את הבשורה על הסוכרת. אני זוכר גם דבר נוסף, נתתי לעצמי הבטחה שהסוכרת לא תנצח אותי.Kfir 270

שלום, אני כפיר ויש לי סוכרת סוג 1.

הימים חלפו, אביב, קיץ, סתיו, חורף עברו וכך חלפו גם השנים. עד שבוקר אחד כשמד הסוכר הראה לי ערך מופרז, הסתכלתי במראה והבנתי. "היא נצחה", זה היה לפני 5 שנים.

היא נצחה כי פתאום שמתי לב שאני רואה קצת מטושטש וכף הרגל מדי פעם כואבת ורמות הסוכר? בואו נגיד שלא זכרתי מתי ראיתי 2 ספרות במד הסוכר, נכון בדיקות ה HA1C לא היו מעל 8% אבל תחושת הכישלון הכתה בי.

"אני מסרב להיכנע"

סירבתי להיכנע ויותר מזה דחיתי את המילה כשלון.
בוקר אחד במהלך ביקורת שגרתי אצל רופא העיניים , הישיר בי מבט הרופא ואמר "כפיר אתה בתחילת הדרך לרטינותיה, שאלתי אותו, רטינו מה??הוא התחיל הסביר לי ת הפגיעה בכלי הדם בעיניים והוסיף שמכאן זה מדרון חלקלק והסיבוכים רק ימשיכו ויחמירו והאמינו לי כי הייתי סכרתי לא רע עם ממוצע של 8 (HA1C) רב שנתית.

האם המנוצח ינצח? האם אפשר להכנע? אומנם נוצחתי במערכה הראשון אבל המלחמה עוד לפני.

המערכה לשינוי

אותו היום היה יום מפנה בחיי. מאז אותו יום פניתי לספורט ותוך כשנה הגעתי לאיזון. אני מאוזן כבר 3 שנים עם 6.0 (HA1C). הפעילות הגופנית החזירה לי את תחושת הניצחון, ניצחונות קטנים יום אחר יום גרמו לי להאמין שדרכי נכונה, נכון, היו ימים ושבועות של חוסר איזון. אבל, ככל שחלף הזמן התחלתי לראות ערכים דו ספרתיים רבים וככל שהם התרבו כך עלתה בי המוטיבציה והרצון.

בשנים האחרונות התחלתי לחקור וללמוד יותר על הסוכרת בין אם במסגרות רשמיות ובין אם לא, עד שהצלחתי לצבור את הידע והבנה שסייעו לי רבות בהגעה לאיזון.
בהמשך למדתי בוינגייט והיום אני מאמן סוכרתיים ברמות כושר שונות החל ממתחילים ועד ספורטאים תחרותיים במסגרת קבוצה מסוג א.

מסע טראנס ישראל

ב21 באוקטובר יצאו ספורטאי קבוצה מסוג א' למסע מפרך מראש הנקרה ועד אילת. זאת ההזדמנות שלי להתחיל ולשתף אותכם בחוויות שהביאו אותי עד פה. אני אשתדל לכתוב כאן מעת לעת על ספורט וסוכרת ומקווה שתצטרפו אלי למסע המשלב את הספורט עם הסוכרת.

קבוצה מסוג א' בפייסבוק.

 

דין דיאגנוסטיקה שמחה לתמוך בקבוצה של כפיר ובקידום חשיבות הפעילות גופנית בקרב סוכרתיים.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(4 הצבעות)
3648 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input