דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - סימנים לסוכרת

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

סימנים לסוכרת

נכתב ע"י: עופר סגלי | חמישי, 25 ספטמבר 2014
עודכן לאחרונה: חמישי, 25 ספטמבר 2014

למחלת הסוכרת יש סימנים רבים אשר מושפעים מרמת הסוכר בדם. הסימנים משתנים מאדם לאדם.

ישנם מקרים בהם אין סימנים לסוכרת והחולה אינו יכול לדעת כי הוא סוכרתי, אלא רק במשך - לאחר התפתחות המחלה. המצבים הללו אופייניים לחולים בסוכרת מבוגרים (סוג 2). כאשר מדובר על מקרים של סוכרת ילדים (סוג 1), הסימנים מופיעים באופן מיידי. לצערנו, כמות החולים בסוכרת הינה רבה ועודה ממשיכה לעלות - רק בארה"ב יש כ- 24 מיליון חולים ובישראל יש כ- 400 אלף, כאשר 25% אינם יודעים כי הם סוכרתיים, לכן חשוב לשמור על ערנות, לשים לב לסימנים ולבצע בדיקת סוכר שנתית בעיקר אם ישנה סוכרת במשפחה, השמנה, השתייכות לקבוצה אתנית, אי-סבילות לגלוקוזה או תסמונת מטבולית (תסמיניה העיקריים של התסמונת המטבולית הינם: השמנה בטנית, לחץ גם גבוה, כמות גבוהה של טריגליצרידים בדם, HDL נמוך שהוא הכולסטרול הטוב או היפוגליקמיה בצום).

פה חשדתי - סימנים לסוכרת


1. תחושת צמא מוגברת והשתנה מרובה - במידה ואתם הולכים לשירותים פעמים רבות או מתעוררים באמצע הלילה בכדי לגשת לשירותים, ייתכן כי מדובר בסימן לסוכרת וכי הכליות מסלקות את הגלוקוז מהדם. בכדי להחזיר את הנוזלים ולשמור על איזון עולה תחושת הצמא.
2. תחושת רעב מוגברת ואכילה רבה בעקבות התקפי רעב רבים. הרעב הינו תוצאה של ירידות ועליות ברמות הסוכר.
3. ירידה במשקל – בשל הרמות הגבוהות של הסוכר הסוכר אינו לתאים ונשאר בדם. מצב זה עשוי לגרום להפחתה של 5-9 ק"ג בתקופה קצרה וזאת מבלי שהחולה רצה בכך. כתוצאה מכך, הגוף חושב שהוא מורעב ומפרק חלבונים בכדי להפיק אנרגיה.
4. ראייה מטושטשת – הדבר נובע מפגיעה בכלי הדם הקטנים.
5. בעיות עור, זיהומים והחלמה איטית – *בעיות עור - פגיעה בכלי הדם הקטנים מונעת מהדם להגיע לפצעים. בעיות העור עשויות להיווצר מיובש או זרימת דם שאינה תקינה. יש לשים לב האם צבעו של העור בצוואר או במרפק התכהה. *זיהומים בעקבות פגיעה בכלי הדם הקטנים - בעקבות הפגיעה, מתקשים תאי מערכת החיסון לרפא את המקום המזוהם. * החלמה איטית - פצעים ודלקות אינם מחלימים במהירות. במקרים קשים במיוחד עלולה להתפתח רגל סוכרתית בעקבות פצעים שהפכו לנמק. מקרים אלו עלולים להוביל לכריתת הרגל.
6.עייפות – כאשר רמת הסוכר גבוהה היא גורמת להרגשה לא טובה ועייפות. השילוב בין העייפות ובין חוסר השינה הרצופה אשר נגרמת בעקבות ההשתנה הרבה - גם באמצע הלילה, עלול להתפתח לעייפות כרונית.
7. עצירות – חוסר איזון ברמות הסוכר בדם ובעיות במערכת העיכול עשויים לגרום לשלשול ועצירות.

מילה לסיכום:

מתן תשומת לב והקשבה לגוף, תאפשר לכם לגלות האם יש לכם סוכרת. טיפול מוקדם עשוי למנוע סיבוכים אשר עלולים להשפיע על בריאותכם בעתיד. אתם יכולים למנוע זאת. זה בידיים שלכם.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(4 הצבעות)
63250 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input